Chtěli jste být vždycky povoláním ajťák? A proč se tomu tak nestalo? Na vině může být řada faktorů. Mohl to být například stres a rodinné problémy, které vám nedovolily školu dokončit. Anebo jste možná měli nedostatek odvahy na to se na ajťáckou školu přihlásit. To je ale teď vedlejší. Důležité je, jestli jste právě teď připraveni se přihlásit a vydat se na trnitou cestu, která vám může přinést velké ovoce. Ajťáci jsou totiž nejen dobře placení, ale hlavně umí hodně věcí na počítači, a to se vždycky hodí.

pc

Jak můžete začít?

Pro začátek se můžete zkusit podívat na online kurzy it, které vám ze začátku mohou hodně pomoct a vysvětlit. Existují i takzvané rekvalifikační kurzy it. Když uděláte zkoušky na rekvalifikační kurz it, máte vlastně takový podstatný bod do životopisu. A podstatně snadněji a rychleji vás vezmou pracovat do IT firmy, která je dobrá. Já jsem vždycky přemýšlela nad tím, jestli se mám učit na ajťáka, nebo ne. K tomu je ale potřeba vytrvalost a tu jsem já neměla. Možná, kdybych tenkrát byla cílevědomější… Kromě toho, že ajťáci svou práci doslova žijí a hltají ji, často tráví hodně hodin na počítači, nebo notebooku, tak si taky přijdou na slušnou měsíční výplatu. Víte, kolik si zhruba ajťák vydělá? Záleží, co všechno umí.

moeny

Ale mzda se pohybuje zhruba od 50 000 korun do 100 000 korun. Někteří si vydělají ještě více, ale to už jsou masteři v oboru. Pokud máte ambice a cíle, proč se nezkusit stát ajťákem? Bude vás to sice stát hodně síly a vytrvalosti, ale můžete uspět a potom se můžete mít hodně dobře. Stačí jen chtít a jít si za svým cílem. A to vy stoprocentně dokážete. Věřte si a půjde to samo. A určitě navštivte naše it online kurzy, které vám hlavně na začátku mohou pomoct pochopit hodně věcí a naučit se to, co zrovna neovládáte anebo čemu nerozumíte.