Každá koruna dobrá, říká si správný hospodář a uvažuje, jak ušetřit za elektřinu. Už tak se doma hlídá kde co, aby se „netočily hodiny“, ale částky na zálohy jsou vyšší a vyšší. Ovšem spotřeba je nižší a nižší. Tak co s tím? Není snad člověka, který by neslyšel o solárních panelech. A není snad někoho, kdo by je nechtěl. Jenže neví jak na to. Takový člověk si přečte nějaký článek, ve kterém jsou informace o tomto fenoménu zkresleny a ihned by je rád objednal. Domnívá se totiž, že právě solárními panely se nadobro odpoutá od společnosti, která mu dodává elektřinu. Ovšem je vedle jak ta jedle. Solární panel elektřinu jako takovou nevyrobí, jen v podstatě ohřeje vodu.
A v tom je ten vtip. I zde se ušetří spousta peněz, stačí vzít do ruky tužku a papír, nebo notebook či mobil a ihned si spočítat úsporu. A také vypočítat návratnost. Nu a poté je možno se rozhodnout, zda to stačí, nebo zda investovat do fotovoltaiky, kde již panely skutečně elektřinu vyrábějí a tato výroba může klidně zásobovat celý dům. Ne na sto procent, ale úspora tam je. A není zrovna malá. Odpůrci těchto věcí triumfují tím, že náklady jsou příliš vysoké.
Jenže asi netuší, že lze dostat dotaci, a to ve značné výši. Nelze jen tak zde napsat nějakou určitou částku, protože pro to je třeba znát spoustu údajů, dotace však pomůže tyto základní vstupní peníze vrátit z velké části zpět. V případě fotovoltaiky lze získat i přes dvě stě tisíc. A to druhé? Dejme si heslo následujícího znění: dotace na solární elektrárnu. Uvidíte, že na přesné informace nikde nenarazíte, ale to vůbec nevadí. Toto heslo samo o sobě je vlastně odkaz, který vás přesune tam, kde se dozvíte naprosto vše. Stačí jen na tento odkaz kliknout a jste rázem na webových stránkách firmy, která vám zodpoví jakýkoli dotaz týkajícího se zmiňovaného tématu. Takže si to zkuste.