Čeká vás stěhování do nově zakoupeného bytu v desátém patře panelového domu, kde je k dispozici výtah? Pak se vám možná uleví při pomyšlení stěhovat všechny vaše věci po schodech a prožít při tom zároveň dobrodružství, jaké popisoval ve své skladbě „Po schodoch“ v roce 1986 Richard Muller. Jenže ne vše se do výtahu vejde, https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/do-garaze-se-vejde-vice-vybaveni-20170927.html a tak stejně nakonec nastoupí parta stěhováků stěhování v Praze, která si bude muset poradit po svém.

panelový věžák

Rozkládací pohovka – některé pohovky se nedají rozebrat a musí se stěhovat jako jeden kus. Potíž bývá v tom, že jsou velmi těžké a špatně se drží v ruce. Jsou k tomu zapotřebí stěhovací popruhy a hlavně fyzická síla a výdrž. Vynést takovou pohovku po schodech do deseti pater je pro amatéry pořádně tvrdý ořech.

Kombinovaná chladnička – pokud je vaše chladnička vyšší a širší, než výtahový korpus, pak se opět musí „tahat“ po schodech, takže znovu nastupuje těžká parta s popruhy, která se mezi podlažími vytáčí a hlavně posouvá tak, aby stěhovaný předmět neutrpěl žádné šrámy, a stejně tak omítka na domovních chodbách.

stěhování do paneláku

Klavír – nebývá to sice tak často zvykem, ale přihodit se to může. Stěhovací firmy přestěhují i velké hudební nástroje, jako jsou klavíry či harfy, a je v zásadě jedno, zda bydlíte v přízemí, nebo se stoupá třicet metrů nad úroveň okolního terénu.

Křišťálový lustr – některé historické kousky, jako jsou lustry, komody, psací stoly či šatní skříně rovněž vyžadují speciální postupy a stěhování mimo výtahovou šachtu. Nemusíte však mít obavy, že by to stěhováci nezvládli, jsou trénovaní a na podobné zakázky připravení.

Koberec – na co se tu a tam zapomíná ohledně těžkostí při stěhování, jsou koberce. Ty se totiž musí nosit srolované v celé délce a nesmí se lámat, jinak se jim poškodí (vytrhají) vlákna. Profesionálové je přestěhují na svislo, nosí je po schodech tak, že jsou v kolmé poloze vůči podlaze, a prakticky se postupně zvedají do výšky, patro za patrem.